fbpx

מסלול יומיים מניו יורק לוושינגטון לישראלים ודוברי עברית

טיול יומיים לוושינגטון, פנסילבניה ופילדפיה

טיול יום מניו יורק לישראלים - פארק האנדרטאות

ה”מול” – הגן הלאומי השוכן בוואשינגטון הבירה

גן האנדרטאות

בתחנה הראשונה בוואשינגטון נעצור בגן הפסלים של הגלריה הלאומית לאמנות המכונה גם “גן האנדרטאות”. הגן הינו אחד המקומות המתויירים ביותר בארה”ב. הגן ממוקם על ה”מול” הלאומי, בין המבנה המערבי של הגלריה לבין המוזיאון הלאומי של להיסטוריה של הטבע של מכון הסמית’סוניאן.

הגן מרהיב ביופיו וסביב לו ישנם ספסלי ישיבה רבים ופינות חמד לרווחת המטיילים. אנו נטייל ברחבי הגן, נלך לראות את האנדרטאות של ג’ורג וואשינגטון, אברהם לינקולן, אנדרטת מלחמת קוריאה ואנדרטת מלחמת וייטנאם. 

טיול יום לישראלים בעברית למוזיאון השואה בניו יורק

ביקור חובה לכל הישראלים – לא נשכח!

מוזיאון ארה"ב לזכר השואה

היעד הבא הוא מקום חובה לכל יהודי – מוזיאון ארה”ב לזכר השואה. לצד מבנים מרשימים ואנדרטאות זיכרון לנשיאי ארצות הברית שוכן מוזיאון ארה”ב לזכר השואה. במקום מס’ תערוכות, עבודות אמנות, עדויות וחומר חינוכי על התקופה האפלה ביותר בתולדות עמנו. המוזיאון נפתח לציבור באפריל 1993 ומשמש צוותי חשיבה וועדות שונות החוקרות רצח עם במקומות שונים בעולם. 

טיול יום מניו יורק לבית הלבן - לישראלים ובעברית

מעונם של כל נשיאי ארצות הברית מ -1800

סיור מול הבית הלבן

בשדרות פנסילבניה שבוואשינגטון די. סי. (בירת ארצות הברית) בבית מס’ 1600 התגוררו נשיאי ארה”ב משנת 1800 ועד היום. ולא רק הנשיא שוכן בבית זה, אלא גם בכירי הממשל ויועצי הנשיא. בשנת 2007, זכה בית זה במקום השני בין הארכיטקטורות האהובות בתרבות האמריקנית. שתי הקומות מעוצבות ביד אמן. קשתות מעוצבות, עיטורים ועוד. בנייתו ארכה יותר מ-8 שנים ועלותה הסתכמה ב- $232,371.83 דאז.

טיול לישראלים בעברית - מוזיאון התעופה

קיצור תולדות התעופה האזרחית, הצבאית והמירוץ לחלל

המוזיאון הלאומי לתעופה וחלל

ביקור באחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בעולם. בואו לצפות בהיסטוריה של התעופה והחלל במוזיאון הלאומי. המטוס של צ’רלס לינדברג (הראשון שחצה את האוקיינוס האטלנטי), הדגם המקורי של חללית “אנטרפרייז” מ”מסע בין כוכבים”, מעבורות חלל, סלעים מן הירח, המטוס של האחים רייט, תא הפיקוד של החללית “אפולו 11” ועוד. המוזיאון הוקם בשנת 1976 ומבקרים בו מעל 7,000,000 תיירים בשנה.

טיול יום לישראלים בעברית - מניו יורק לבניין הקפיטול

בואו לראות את בית המחוקקים והסנאט

הקפיטול - בית המחוקקים של ארה"ב

בראש גבעה בקצה המזרחי של ה”מול” נמצא “בניין הקפיטול” המכונה גם “גבעת הקפיטול”. בבניין שני אגפים. באחד שוכן ה”קונגרס” של ארה”ב – הרשות המחוקקת הפדרלית ובאגף השני ה”סנאט” – הבית העליון של הקונגרס, הרשות המחוקקת. הבניין מופיע על גב שטרות של $50. שלושה בניינים קדמו לנוכחי. הראשון באנאפוליס מרילנד, השני בניו יורק, השלישי בפילדלפיה ובשנת 1800 נחנך הבניין הנוכחי. המבנה בעל ארכיטקטורה מדהימה ביופיה. סמל הדמוקרטיה!

 

יאללה, בואו למלון, נאכל א. ערב מקייטרינג מקומי כשר למהדרין. יש עוד הרבה להספיק מחר.

מפעלי השוקולד הרשי’ז

בסביבות 8 בערב מגיעים לעיירה בשם “הרשי”, מתמקמים במלון ונהנים מארוחה כשרה למהדרין מקייטרינג. בבוקר למחרת יורדים לארוחת בוקר קונטיננטלית במלון כאשר שומרי הכשרות יהנו מתוספות כשרות למהדרין שנדאג להביא עבורם. מיד אח”כ יוצאים למפעלי השוקולד המקומיים “הרשי’ז”. למי מאיתנו אין חולשה לממתק החום הנוזלי או המוקשה העשוי מפולי קקאו – השוקולד!

המפעל ממוקם בפינת רח’ הקקאו פינת רח’ השוקולד (ראו במצגת התמונות) כל מבוגר מרגיש במפעל כמו “צ’רלי בממלכת השוקולד”, חוויה שוקולדית שכזו עוד טרם חוויתם. תוכלו ליצור לעצמכם את מנת השוקולד המושלמת עבורכם, להינות מחוויות מתוקות, סיור במפעל, סרט 4D על “תעלומת השוקולד” ועוד… השוקולד כשר בהשגחת האו.יו. (OU).

ארץ האמיש - טיול של "פעם" בחיים

ומאנשי החומר, לאנשי הרוח. בני ה”אמיש” הינם נוצרים פרוטסטנטיים הדוקים ביותר. הם ידועים כמתנזרים מכל חידוש טכנולוגי. טלפון? אין. מכוניות? לא צריך, יש סוס ועגלה. חשמל? נסתדר בלי. האמיש חיים בפשטות, רובם עובדי אדמה, איכרים, חוואים וחקלאים. בני הקהילה מכנים את עצמם “האנשים הפשוטים”. אמנם הקהילה סגורה בתוך עצמה, אך הם מתגוררים בסמיכות לאנשים “רגילים” כמונו. 

נבקר בארץ האמיש ונראה כיצד חיים בני הקהילה. 

מכיוון שטכנולוגיה על מעלותיה ומגרעותיה לא הגיעה לכאן, ישנה דרישה לסחורה החקלאית המעולה של בני האמיש. ירקות ופירות אורגניים, רהיטי עץ בעבודת יד ועוד…

נהנה ממראות של מרכבות וסוסים, ונעצור במרכז קניות שמופעל ע”י בני ה”אמיש” בפנסילבניה. 

ומפנסילבניה לפילדלפיה. מהחיים הפשוטים של בני האמיש, לכיוון החיים הלא פשוטים של “רוקי בלבואה” הלא הוא סילבסטר סטלונה. את סצינת הנצחון של רוקי צילמו על מדרגות מוזיאון האמנות של פילדלפיה. לאחר הצלחתו המסחררת של הסרט הוחלט לקרוא לגרם המדרגות המוביל למוזיאון “מדרגות רוקי” או “מדרגות הנצחון”. אין סיור מושלם בפילדלפיה בלי ביקור במדרגות האלו. צלמו את עצמכם מחקים את סצינת הניצחון של רוקי, הרימו ידיים לשמיים.

 

משם נמשיך בנסיעה לאורך “רחוב הדגלים” בו ישנם 199 דגלי המדינות החברות באו”ם. חפשו את דגל ישראל ושלחו לנו סלפי. בהמשך נעצור ב”פעמון החירות” הנודע של פילדלפיה.

מחיר לאדם

בחדר זוגי

$320

לפרטים והרשמה

צילום דרכון - לא חובה!
תאריך יציאה

03-977-8961

גם בוואטסאפ: 1-917-613-7889+
יוסי אלוני
aloniarkin@gmail.com

03-738-8404

גם בוואטסאפ: 1-718-207-3020+
מנדי ארקין
aloniarkin@gmail.com

אודות איזי טורס

בהנהלת יוסי אלוני ומנדי ארקין. טיולים בלתי נשכחים ברחבי ארה”ב. בואו להכיר את המקומות הקסומים ביותר במזרח ארצות הברית. טיולי יום וטיולים מאורגנים לישראלים דוברי עברית. באווירה כיפית ועם צוות שרק רוצה שתמשיכו לטיול הבא שלכם!

© כל הזכויות שמורות לאיזי טורס – טיולים במזרח ומערב ארצות הברית.